13 styczeń 2020

Podejrzany o rozwój w sklepie monopolowym zatrzymany – odpowie za recydywę

fot. KPP Oborniki
W miniony czwartek rogozińscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna usiłował zmusić ekspedientkę do wydania pieniędzy z kasy, gdy ta ich mu nie dała postanowił zabrać dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w jednym z Rogozińskich sklepów monopolowych w minioną środę tj.: 08.01.2020r. Ok. godziny 21:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o zamaskowanym mężczyźnie, który chciał wymusić na sprzedawczyni wydanie pieniędzy z kasy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Gdy ta ich mu nie wydała, ukradł dwa telefony, które leżały na ladzie sklepowej i następnie uciekł.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że była to atrapa broni.

Już kolejnego dnia tj. 09.01.2020r. podejrzewany o rozbój mężczyzna był już w rękach rogozińskich policjantów. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Rogoźna, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Obornikach

kiedy
2020-04-04 19:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany