5 kwiecień 2021

Rybnik: rowerzysta porażony prądem z zerwanych kabli energetycznych

fot. PAP
Prąd z zerwanych przez wiatr kabli energetycznych poważnie poraził rowerzystę w Rybniku (Śląskie). Z poparzeniami trzeciego stopnia mężczyzna trafił do miejscowego szpitala - poinformowała rybnicka policja. Na miejscu wypadku pracują energetycy i strażacy.
REKLAMA

Jak poinformowała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko, do wypadku doszło w wielkanocny poniedziałek po południu na ulicy Wielopolskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Gliwicką.

"Doszło tam do zerwania kabli energetycznych wzdłuż ulicy. Poszkodowany został znajdujący się w pobliżu rowerzysta, który z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku" - powiedziała rzeczniczka rybnickiej policji.

Obecnie policjanci nie mają informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego. "Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia" - dodała asp. Kobeszko. Na miejsce wezwano służby energetyczne, które miały odciąć dopływ energii i rozpocząć naprawę infrastruktury. Ulica w rejonie wypadku została zablokowana.

Jak wcześniej informował lokalny portal Rybnik.DlaWas.info, w pobliżu ul. Wielopolskiej doszło do pożaru lasu po tym, gdy - z powodu silnego wiatru - doszło do przewrócenia się drzewa na linię energetyczną, od czego zajęła się ściółka leśna.

"Drzewo oparło się na linię wysokiego napięcia, przyiskrzyło i delikatnie się zapaliło, jest to drobny pożar. Niestety, jest jedna osoba poszkodowana po zerwaniu linii energetycznej" - mówił dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, cytowany przez portal Rybnik.DlaWas.info.

W poniedziałek w woj. śląskim wieje silny wiatr. W niedzielę Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące wiatru, obowiązujące w poniedziałek do późnego wieczoru. Prognozowano wystąpienie wiatru z południowego zachodu i zachodu, o średniej prędkości od 25 do 35 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km na godzinę.(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Obornikach