15 luty 2021

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

fot. KPP Oborniki
Bądź czujny i nieufny. Informujemy o przypadku z Gniezna. Oszust wyłudził blisko 90 tysięcy złotych. Poznaj sposoby działania przestępców. Nigdy nie wierz w to, że policjanci będą prosili, byś przekazał im jakiekolwiek pieniądze. Jeśli ktoś tak twierdzi to na pewno oszust, złodziej, przestępca.
REKLAMA

Do 42-latki - na firmowy telefon - zadzwonił oszust podając się za policjanta Biura Śledczego.W tym czasie kobieta prowadziła samochód i rozmawiała za pomocą zestawu głośnomówiącego. Przestępca poinformował ją, że funkcjonariusze rozpracowują siatkę hakerską, która próbuje przejąć pieniądze zgromadzone na jej koncie.

Mężczyzna był bardzo przekonujący. Kierująca uwierzyła mu i przelała 48 tysięcy złotych na wskazane przez dzwoniącego konto. Przestępca był tak bardzo wyrachowany, że już po otrzymaniu przelewu poprosił o kody autoryzacyjne i zaciągnął na nią kredyt w wysokości ponad 40 tysięcy złotych. Nieświadoma niczego 42-latka zorientowała się, że padła ofiarą przestępców, gdy wpisała w internet "wyłudzenie na CBŚ".

EK/IL

 
  • BĄDŹCIE BARDZO CZUJNI.

  • NIE DZIAŁAJCIE POD WPŁYWEM EMOCJI.

  • NIE PODAWAJCIE ŻADNYCH DANYCH PRZEZ TELEFON.

  • BĄDŹCIE NIEUFNI.

  • POLICJANCI NIGDY NIE BIORĄ ŻADNYCH PIENIĘDZY, NIE PROSZĄ O ICH PRZELEWANIE NA INNE KONTA.

  • ŻYCIE TO NIE FILM - POLICJANCI NIE WŁĄCZAJĄ ŻADNYCH OSÓB CYWILNYCH W DZIAŁANIA OPERACYJNE

     
    źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Obornikach